°C

W żagańskich szkołach rozpoczęły się przedwakacyjne spotkania z ratownikami WOPR

fot. K.Gonera
 

Koniec roku szkolnego, a tym samym początek oczekiwanych wakacji już za chwilę. Publiczna Szkoła Podstawowa numer 1 w Żaganiu dba o bezpieczeństwo uczniów. Na spotkanie z dziećmi zaproszono ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Rozmowy dotyczyły zachowania podczas odpoczynku nad wodą.

Okres letni niestety coraz częściej przynosi smutne wiadomości związane z wypadkami nad akwenami. Życie tracą zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe. Powodem bywa nieuwaga i brawura. W przypadku osób starszych często także alkohol.

Jak mówi dyrektor szkoły Małgorzata Kalinowska takie spotkania są ważne. To często zdrowie bądź życie:

– Kąpmy się w miejscach mających zabezpieczenie ratownicze. Dzieci powinny wchodzić do wody pod nadzorem dorosłych – wyjaśnia Wojciech Ziółkowski, żagański WOPRowiec:

Sami uczniowie mówią, że w wodzie trzeba uważać, aby nikomu nic się nie stało:

Podobne spotkania z ratownikami WOPR przeprowadzone zostaną w innych żagańskich szkołach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku