°C

Obradowała Rada Konsultacyjna d/s Kombatantów

fot. Zbigniew Bodnar
 

Po ponad 8 miesiącach pracy on-line, dziś w Urzędzie Wojewódzkim spotkali się członkowie Rady Konsultacyjnej przy wojewodzie lubuskim, do spraw Osób Represjonowanych, Kombatantów i Działaczy Antykomunistycznej.

W posiedzeniu wziął udział wojewoda Władysław Dajczak, który zapoznał członków Rady z aktualną sytuacją pandemiczną, zbliżającymi się rocznicami powstania Solidarności i obchodami zamieszek z 31 sierpnia 1982 roku pod Katedrą w Gorzowie – mówi przewodniczący Rady Maciej Jankowski:

Z uwagi na śmierć dotychczasowego członka Rady Konsultacyjnej Tadeusza Horbacza, wojewoda powołał nowego członka Jarosława Faściszewskiego, związanego – w latach 80-tych – z gorzowskim Ruchem Młodzieży Niezależnej:

Kolejne spotkanie członków Rady Konsultacyjnej, planowane jest w II połowie lipca.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku