°C

Zielonogórskie Centrum Monitoringu ma już 3 lata

Fot.: P. Kuśnierz
 

Ponad sto kamer obserwuje zielonogórzan 24 godziny na dobę. Biuro Ochrony Wizyjnej znajduje się przy ulicy Kasprowicza w Zielonej Górze.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa dwunastu pracowników. Centrum Monitoringu to 110 kamer, które przekazują łącznie 387 obrazów w czasie rzeczywistym. Jak mówi kierownik Biura Ochrony Wizyjnej Krzysztof Rutkowski, nie raz udało się już pomóc policji w działaniach śledczych:

Kamery miejskiego monitoringu to nowoczesny sprzęt. Kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości umożliwia szczegółową obserwację otoczenia i ludzi. Tłumaczy pan Andrzej, pracownik Biura Ochrony Wizyjnej:

Zapytaliśmy też zielonogórzan co sądzą o tym, że codziennie obserwuje nas ponad 100 kamer miejskiego monitoringu:

W najbliższej przyszłości kamery miejskiego monitoringu pojawią się m.in. w okolicach Szosy Kisielińskiej, czy ulic Waryńskiego i Energetyków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku