°C

Wypożyczył auto, sfałszował jego dokumenty i sprzedał. Żagańscy policjanci odzyskali pojazd

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci z Żagania odzyskali skradzioną mazdę wartą 100 tys. zł. Złodziej wypożyczył auto w Belgii i na podstawie sfałszowanych dokumentów sprzedał mieszkańcowi Żagania - poinformował w środę Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Policjanci ustalili, że w grudniu 2020 r. mazda po wypożyczeniu, mimo upływu okresu, na jaki została wypożyczona, nie wróciła do salonu. Nowy „właściciel” sfałszował dokumenty pojazdu i na terenie Niemiec sprzedał go mieszkańcowi Żagania za 20 tys. euro.

Kupujący był przekonany o tym, że auto pochodzi z legalnego źródła, ale jak się okazało został oszukany i stracił pieniądze, które przez wiele lat odkładał na nowy samochód.

Pojazd został zabezpieczony przez policjantów i po wykonaniu wszystkich czynności wróci do właściciela.

„Przypominamy o zachowaniu rozwagi i szczególnej ostrożności przy tego typu transakcjach. Oszuści, by szybko pozbyć się skradzionego auta, sprzedają je często po zaniżonej wartości”

– dodał Szlachetko.

Wypożyczył auto, sfałszował jego dokumenty i sprzedał. Żagańscy policjanci odzyskali pojazd Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku