°C

22-latek wyszedł z więzienia. Bez przestępstwa wytrzymał kilka dni

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali pod zarzutem dwóch kradzieży z włamaniem 22-latka z gminy Sulechów. Młody człowiek niespełna trzy tygodnie temu wyszedł z więzienia, gdzie trafił za kradzieże z włamaniem.

Jak poinformował w środę Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, 22-latek usłyszał zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, jednak w przypadku recydywy sąd może ponieść wymiar kary nawet o połowę.

Młodemu mężczyźnie zarzucono dokonanie włamań w nocy z 4 na 5 czerwca br., do których doszło na terenie gminy Świebodzin.

Złodziej po wyłamaniu okien dostał się do jednej ze świetlic wiejskich oraz do pomieszczeń biurowych prywatnej firmy. Ukradł z nich drobne przedmioty i gotówkę – ok. 11 tys. zł.

Policjanci błyskawicznie wytypowali podejrzewanego. Dobrze znany stróżom prawa 22-latek został zatrzymany kilkanaście godzin po zgłoszeniach kradzieży. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku