°C

Sulechów z pumptrackiem

Fot. Envato
 

Kolejna lubuska gmina buduje pumptrack. Specjalny tor dla rowerów powstanie tym razem w Sulechowie. To odpowiedź na apele sympatyków rowerowych ewolucji i jazdy po trudnej technicznie trasie.

– Chcemy ten pumptrack zbudować w parku Sulecha, a więc w miejscu mocno niezagospodarowanym i wręcz dziewiczym – mówi Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa.

Tor rowerowy będzie posiadał przeszkody w postaci garbów, hopek, profilowanych zakrętów o różnym kącie nachylenia powierzchni asfaltowej. Przy torze będą miejsca odpoczynku wyposażone w min.: 2 ławki, 2 kosze na śmieci, stojak na rowery oraz stację obsługi rowerów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku