°C

W Żaganiu będą rzucać toporami

Fot. z arch. Żagańskiego Stowarzyszenia Ratowania i Ochrony Zabytków
 

Już w sobotę w Żaganiu, mieście słynącym z zabytków, takich jak pałac czy opactwo poagustiańskie, a ostatnio z odkryć prowadzonych na cmentarzysku z czasów kultury łużyckiej, odbędzie się pierwszy Archeopiknik.

I właśnie jedną z głównych atrakcji będzie wystawa artefaktów z tej – wciąż badanej – nekropolii.

Jak mówi Krzysztof Dulski, jeden z organizatorów Archeopikniku i prezes Żagańskiego Stowarzyszenia Ratowania i Ochrony Zabytków, w planah są też wykłady archeologów, jeden z nich poprowadzi kierujący pracami na cmentarzysku dr Bartosz Józwiak:

– Widowiskowo zapowiadają się również pokazy grup rekonstrukcyjnych, będą z nami Wilki Fenrira, Drużyna Wojów Serbołużyckich „Bieloboh” i Strażnicy Kowalowej Góry – uzupełnia Mirosław Walczak z żagańskiego stowarzyszenia i pracownik Muzeum Obozów Jenieckich.

Będą też atrakcje dla dzieci, prezentacje muzeów z terenu województwa lubuskiego, a o godz. 18 przed pałacem, gdzie będzie miała miejsce cała impreza, wystąpi zespół „Dziewanna”.

Obok stowarzyszenia organizatorami Archeopikniku są Żagański Pałac Kultury, miasto Żagań, powiat żagański i Muzeum Obozów Jenieckich.

 

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku