°C

Ubywa wody w lubuskich jeziorach!

fot. UM Międzyrzecz
 

Na ten temat w Pszczewie rozmawiali dziś samorządowcy, mieszkańcy gminy Pszczew oraz Międzyrzecz, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej Obra-Warta. Spotkanie dotyczyło działań ratunkowych, które mają zatrzymać odpływ wody z lokalnych jezior.

Bogumił Nowak, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, mówi, że jakość jezior jest dobra, woda jest czysta, a tereny wokół zadbane. Jak dodaje, realnym problemem jest sytuacja hydrologiczna, która stale się pogarsza:

Przed spotkaniem odbyło się uroczyste poświęcenie przydrożnego krzyża, który został odrestaurowany przez lokalną społeczność. W wydarzeniu uczestniczył poseł Jacek Kurzępa, który zauważa, że dla mieszkańców gminy Pszczew jest to ważny punkt, ponieważ upamiętnia rozpoczęcie działań związanych z ochroną rzeki Obry i przyległych jezior:

Wójt gminy Pszczew, Józef Piotrowski, mówi, że tak jak cały region lubuski, tak Pszczew słynie z pięknych i czystych jezior. Właśnie z tego powodu należy dbać o ich jakość:

Dodajmy, że podczas spotkania rozmawiano także o sytuacji jeziora Głębokie w Międzyrzeczu. Tu poziom wód z każdym rokiem drastycznie maleje.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku