°C

CIS wraca do stacjonarnych szkoleń zawodowych

Fot. A. Adaszyńska
 

Po wielu miesiącach przerwy, Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze wraca do normalnej pracy i wznawia szkolenia zawodowe w formie stacjonarnej.

Placówka szkoli teraz w sześciu specjalnościach, m.in. opiekun środowiskowy, pracownik budowlany, robotnik gospodarczy czy sprzedawca.

– Cieszymy się, że w końcu możemy działać, tak jak powinniśmy – mówi dyrektorka zielonogórskiego CIS Anita Buraczewska:

Korzystając z poluzowania pandemicznych obostrzeń, Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło też nabór do VI edycji projektu „Lepsze jutro II”. To projekt adresowany do zagrożonych wykluczeniem społecznym mieszkańców Zielonej Góry, Czerwieńska, Sulechowa, Świdnicy oraz Zaboru.

Jak mówi Anita Buraczewska, otrzymują oni możliwość nauki nowego zawodu, wsparcie psychologicznego, a także pomoc finansową w trakcie całego szkolenia:

Projekt „Lepsze jutro II” przewiduje pomoc dla ok. 1200 osób. Do tej pory ze szkoleń w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze skorzystała ok. połowa z nich. W zajęciach bierze udział m.in. Katarzyna Księżarczyk, która jest bardzo zadowolona z udziału w tym projekcie:

Dodajmy, że chętni do udziału w projekcie „Lepsze jutro II” mogą się zgłaszać mailowo lub telefonicznie. Szczegóły na stronie cis.zielonagora.pl

 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku