°C

Od środy remont na węźle autostradowym Rzepin

Fot. Autostrada Eksploatacja S.A.
 

9 czerwca rozpocznie się remont nawierzchni na węźle autostradowym Rzepin w okolicach 20. kilometra A2 w woj. lubuskim. W związku z pracami planowane są objazdy – poinformowała rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej SA Anna Ciamciak.

W komunikacie przekazano, że spółka Autostrada Wielkopolska II SA przystępuje do prac związanych z wymianą warstwy ścieralnej nawierzchni na węźle. Te mają na celu utrzymanie wysokiej jakości drogi oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców korzystających z A2.

Prace będą podzielone na 10 etapów, z których pierwszy rozpocznie się 9 czerwca br. Przewidywane zakończenie całego remontu to pierwsza połowa sierpnia 2021 r.

W pierwszym etapie zostanie wyremontowana łącznica zjazdowa z Poznania w kierunku Rzepina i drogi krajowej nr 92.

Zalecany jest objazd do Rzepina będzie prowadził przez dk 92 – kierowcy jadący autostradą A2, np. z Poznania do Rzepina, będą proszeni o zjazd z autostrady na węźle Torzym na drogę wojewódzką nr 138 w kierunku Torzymia i nią do dk 92 na Rzepin. Ponadto przewidywane są utrudnienia w ruchu w obrębie północnego ronda oraz drogi powiatowej 1254F w kierunku Rzepina.

Drogowcy proszą kierowców o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku