°C

Dworzec PKS w Sulechowie zabytkiem

fot. archiwum LWKZ
 

Dworzec autobusowy w Sulechowie wpisany został na listę zabytków. Ta decyzja konserwatora zabytków wywoła ożywioną dyskusję. Zwolennicy wskazują na wyjątkowy pomysł i kształt obiektów, przeciwnicy zarzucają utrwalanie socjalizmu zapisanego w budowlach z minionych lat.

– Budynek dworca autobusowego w Sulechowie jest doskonałym przykładem modernizmu, który powstał przed wojną. Jego powojenne wcielenie też ma na koncie wyjątkowe budowle. Pamiętajmy również, że miasta nigdy nie powstawały w całości w jednym stylu – odpiera zarzuty Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Dworzec PKS w Sulechowie został wzniesiony w latach 1963-1965. Projekt wykonano w Wojewódzkim Biurze Projektów w Zielonej Górze, a jego autorem był architekt Eugeniusz Stochel.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku