°C

Żagań świętuje 450. rocznicę urodzin Keplera

Fot. Jan Mazur
 

W tym roku Żagań świętuje 450. urodziny Johannesa Keplera, astronoma i matematyka wszech czasów, który przez dwa lata mieszkał i tworzył w tym mieście.

– Rocznica to również pretekst do organizacji „kosmicznych wakacji”, z tej okazji ogłosiliśmy konkurs – mówi rzeczniczka magistratu Agnieszka Zychla.

Również z okazji urodzin Johannesa Keplera zostanie wybudowany plenerowy model układu słonecznego o wartości 110 000 zł.

Oprócz szlaku turystycznego, o obecności Keplera w Żaganiu przypominają: mural na ścianie kamienicy, ulica nazwana jego imieniem, restauracja, szkoła, w mieście odbywa się Kelperiada, u wylotu ulicy Warszawskiej, naprzeciwko ratusza, gdzie kiedyś znajdowała się Izba Keplera, stoi pomnik astronoma.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku