°C

1/5 Lubuszan już bezpieczna

Fot. z arch. 105 szpitala
 

20 procent mieszkańców województwa lubuskiego jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 – mówił dziś w Lubuskim Forum Radia Zachód Karol Zieleński z biura wojewody lubuskiego.

Jednocześnie apelował o dalsze zgłaszanie się na szczepienia i przestrzegał o mówieniu o końcu pandemii, przypominając, że eksperci ostrzegają przed jesienią.

Czy w obliczu zmniejszającej się liczby zachorowań Sejm i Senat wrócą do tradycyjnych obrad? – Na to liczmy – mówił Bogusław Wontor z SLD Nowej Lewicy:

– 1 lipca rusza europejski certyfikat covidowy – przypominał Karol Zieleński:

W województwie lubuskim zaszczepionych przeciwko COVID-19 może być 720 tys. pełnoletnich osób. Cała operacja ma szansę być przeprowadzona do końca sierpnia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku