°C

Jeszcze w czerwcu na podżagańskich Gryżycach powstanie kąpielisko

fot. K.Gonera
 

Wskazania termometrów rosną, a tym samym wzrasta ilość chętnych do spędzania czasu nad akwenami. Trwają prace, aby jeszcze w czerwcu oddać do użytku zbiornik wodny na podżagańskich Gryżycach.

Miejskie kąpielisko od zeszłego roku nadal pozostaje nieczynne. Obiekt wymaga kapitalnego remontu. Jak mówi rzecznik prasowy magistratu Agnieszka Zychla ta inwestycja, to wielomilionowe przedsięwzięcie:

Alternatywą na spędzenie czasu nad wodą mają być Gryżyce. Jest już pomost, a teren wokół stawu częściowo uprzątnięto. Za kilka dni nurkowie oczyszczą dno. Będzie również ogrodzenie.

– Liczymy na to, że będzie to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców miasta i regionu – dodaje Agnieszka Zychla:

Środki finansowe na inwestycję pochodzą z budżetu miasta. Jest to kwota 90 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku