°C

Wiek to tylko liczba

fot. K.Gonera
 

To że sport wzmacnia charakter i służy ciału wie każdy. Aktywność fizyczna sprzyja także zdrowiu. Przykładem jest zapalony piłkarz z Żagania. Jerzy Zmarlak od lat 60. niezmiennie, choć już amatorsko strzela gol za golem.

Robert Lewandowski ma 33 lata, włoski bramkarz Gianluigi Buffon 43. Co ich łączy z żagańskim piłkarzem? Wszyscy mają trójkę w liczbie określającej wiek. Jerzy Zmarlak na murawie jest aktywnym 73-latkiem.

Jak sam mówi swoją przygodę ze sportem rozpoczął jako nastolatek. Był wówczas trampkarzem w Czarnych Żagań:

Od wielu lat gra amatorsko w drużynie Oldboys Żagań i jak przyznaje koledzy nie dają mu żadnych ulg:

– Trzeba na niego stale uważać. Wie doskonale, gdzie przyłożyć nogę – mówi były bramkach żagańskiego klubu Włodzimierz Krych:

– Na Jerzego można zawsze liczyć. Nie tylko na boisku – mówi kapitan drużyny Rafał Wiśniewski:

Żagański napastnik zapowiada, że to nie ostatnia jego wiosna na boisku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku