°C

Punkt gier hazardowych w Słubicach zlikwidowała KAS. Był strzeżony jak twierdza

Fot. KAS Zielona Góra
 

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Słubicach nielegalny punkt gier hazardowych. W niepozornym kontenerze znajdowały się trzy automaty, a miejsce było monitorowane i otwierane po weryfikacji klientów – poinformowała w środę Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„Zamknięte drzwi, kamery monitoringu i obowiązek odsłaniania twarzy przed wejściem – to środki ostrożności właściciela tego punktu gier hazardowych. Na wejściem do kontenera widniało hasło reklamowe: +Urządzenia logiczne, znajdź swój układ+. Niestety automaty do gier z logiką nie mają nic wspólnego”

– powiedziała Downar-Zapolska.

Dodała, że o „bezpieczeństwo” grających troszczyło się pięć zewnętrznych kamer i żeby wejść do środka, trzeba było zgodnie z wywieszoną informacją zdjąć czapkę i maseczkę, bo inaczej drzwi pozostawały zamknięte.

Funkcjonariusze weszli jednak do środka na podstawie postanowienia prokuratorskiego. W kontenerze znaleźli trzy nielegalne automaty do urządzania gier hazardowych – tzw. owocówki.

Organizatorowi nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego w postaci grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. zł grzywny od jednego urządzenia – wynikają one z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Dalsze postępowanie karne i administracyjne w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku