°C

Ogródki letnie zwolnione z opłat. Z jednym „ale”

fot. A. Adaszyńska
 

Radni podczas sesji nadzwyczajnej debatowali w sprawie pomocy przedsiębiorcom poprzez obniżenie opłat za ogródki gastronomiczne. Sporo uwagi poświęcono egzekwowaniu opłat za zajęcie pasa drogowego w przeszłości.

Radni nie są przeciwni wsparciu przedsiębiorców, ale też nie godzą się na zwolnienie z opłat właścicieli automatów do gier stojących na deptaku – argumentowała Bożena Ronowicz – radna klubu Prawo i Sprawiedliwość:

Po sugestiach radnych miasto zdecydowało się na wprowadzenie zmian w uchwale. Sprawa automatów do gier zostałaby określona na innym posiedzeniu – mówi Dariusz Lesicki, wiceprezydent miasta Zielona Góra:

Ostatecznie radni jednomyślnie przyjęli uchwałę z autopoprawką. Przedsiębiorcy prowadzący ogródki gastronomiczne od 1 kwietnia do 31 października tego roku będą wnosili opłatę w wysokości 1 zł za zajęcie pasa drogowego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku