°C

Lubuskie instytucje kultury zwierają szeregi

Fot.: Facebook
 

Zrzeszenie Lubuskich Instytucji Kultury - tak nazywa się nowa organizacja, która powstała w naszym regionie. Zrzeszenie powołało ok. 30 instytucji kultury z całego województwa, a porozumienie o wspólnej współpracy podpisano w miniony weekend w Słubicach.

Jedną z sygnatariuszek tego porozumienia jest Agata Miedzińska, dyrektorka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Jak mówi, rozmowy o powołaniu zrzeszenia prowadzono już w zeszłym roku, w trakcie prac nad Lubuskimi Konfrontacjami Artystycznymi.

– To nowy format prezentacji młodych artystów, który ma być pierwszym dużym projektem wielu instytucji kultury z całego regionu – dodaje:

Do Zrzeszenia Lubuskich Instytucji Kultury przystąpił też Sulechowski Dom Kultury.

– Dzięki temu będziemy mieli więcej możliwości samodzielnego decydowania o tym, co będzie się działo w lubuskiej kulturze – uważa dyrektor placówki Tomasz Furtak:

Izabela Kumor – Pilarczyk, dyrektorka Regionalnego Centrum Animacji Kultury, mówi, że jest gotowa do współpracy z członkami nowego zrzeszenia. Jej zdaniem, lubuska kultura może na tym bardzo wiele skorzystać:

Dodajmy, że pracami Zrzeszenia Lubuskich Instytucji Kultury kierować będzie rotacyjne wybrany dyrektor domu kultury, powołany przez pozostałych członków zrzeszenia na roczną prezydencję. Pierwszą prezydentką nowej organizacji została Malwina Kubicka, dyrektorka Zbąszyneckiego Domu Kultury.

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku