°C

Ruszył Turniej Wiedzy Olimpijskiej. Odpal internet i…ruszaj do boju!

fot. WOSiR
 

7 czerwca rusza Turniej Wiedzy Olimpijskiej - edycja 2021 organizowany przez Lubuską Federację Sportu, Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Lubuską Radę Olimpijską. Preliminacje odbędą się drogą internetową, następnie będą eliminacje pisemne, a na koniec - finał ustny.

Do Turnieju może zgłosić się dosłownie każdy – bez względu na wiek, płeć czy narodowość.

Preliminacje ruszyły w poniedziałek 7 czerwca, a będzie to internetowy test wiedzy na stronie internetowej Lubuskiej Federacji Sportu www.lfs.zgora.pl,

Będzie 15 pytań, trzy możliwe odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa.

Czas odpowiedzi na jedno pytanie jest ograniczony do 1 minuty. Ta część turnieju zakończy się 12 czerwca o północy.

Potem, 20 czerwca na terenie WOSiR Drzonków będą eliminacje pisemnie a wezmą w nich udział ci, którzy w preliminacjach udzielą co najmniej 10 dobrych odpowiedzi.

W eliminacjach pisemnych będzie 30 pytań – do finału ustnego trafi 6 najlepszych uczestników tej tury.

Każdy z uczestników odpowiada na 8 pytań, w tym 5 pytań z historii ruchu olimpijskiego oraz wyników polskich zawodników i drużyn na Igrzyskach, 2 pytania z regulaminów sportowych obowiązujących na Igrzyskach oraz jeden życiorys polskiego medalisty olimpijskiego.

Nagrody

  1. Uczestnicy eliminacji pisemnych otrzymają imienny certyfikat potwierdzający udział w Turnieju.
  2. Finaliści, w zależności od zajętego miejsca, otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy i vouchery na usługi sportowo-rekreacyjne w WOSiR Drzonków.

 

Ruszył Turniej Wiedzy Olimpijskiej. Odpal internet i...ruszaj do boju! Radio Zachód

Ruszył Turniej Wiedzy Olimpijskiej. Odpal internet i...ruszaj do boju! Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku