°C

Cyfrowa rewolucja w Bibliotece Norwida

fot. Daniel Sawicki
 

Blisko 500 tysięcy złotych z ministerstwa Nauki, Dziedzictwa Narodowego i Sportu uzyskała na rozwój i projekty informatyczne Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze.

Największy projekt, który będzie realizowany w tym roku to „Podniesienie jakości usług bibliotecznych poprzez rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej Biblioteki Norwida”.

– Jego koszt to ponad 300 tys. zł, a dzięki niemu czytelnicy będą mogli korzystać z księgozbioru szybciej i łatwiej – mówi Piotr Ziembicki, koordynator projektu wymiany serwerów:

W Bibliotece rozpoczął się także drugi etap digitalizacji starodruków ze zbiorów Biblioteki Norwida i Seminarium w Paradyżu. Celem zadania jest cyfrowe zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem – powiedziała Anna Urbańska, specjalistka ds. public relations w bibliotece Norwida:

Wartość obu projektów to blisko 500 tys. zł.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku