°C

Budki dla ptaków w Parku Kościuszki w Sulechowie

Fot. Tomasz Rybarczyk
 

W Parku Kościuszki w Sulechowie na drzewach zamontowano kilkadziesiąt budek dla ptaków.

Chodziło o to, aby w parku pojawiło się więcej ptaków, które postanowią w nim pozostać. Zbudowano domki dla sikorek, szpaków, a także na nocnych latających ssaków – nietoperzy. Tomasz Rybarczyk z Urzędu Miasta w Sulechowie, mówi, że każde ptactwo, które zawita w miejskim parku będzie mogło zadomowić się na drzewach:

Tomasz Rybarczyk, dodaje, że park po zeszłorocznej rewitalizacji bardzo się zmienił. Jak mówi, jest to doskonałe miejsce wypoczynku:

Zdjęcia z tego miejsca można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Dodajmy, że odrestaurowano również fontannę, która znajduje się w centrum parku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku