°C

Spektakl o poszukiwaniu swojego miejsca, swoich korzeni

fot. A.Dobosiewicz
 

W gorzowskim teatrze trwają ostatnie próby przed premierą spektaklu „Noso-Rożek”. Przedstawienie inspirowane jest historią Gorzowskiego Nosorożca, który został odkryty w 2016 roku na obrzeżach miasta przy budowie drogi ekspresowej.

Szkielet nosorożca pochodzi sprzed 125 tysięcy lat. Sztuka „Noso-Rożek” przeznaczona jest dla najmłodszych widzów i niesie ważne przesłanie. – To spektakl o poszukiwaniu swojego miejsca, swoich korzeni oraz o akceptacji – mówi reżyser przedstawienia Cezary Żołyński.

Rolę Nosorożca gra dwoje aktorów. Kostium ten jest bardzo wymagający.

Autorką sztuki jest Iwona Kusiak, za scenografię odpowiada Iza Toroniewicz, za muzykę – Mariusz Smoliński, a nad ruchem scenicznym czuwa Bartosz Bandura. Premiera spektaklu Noso-Rożek w sobotę o godzinie 17.00, kolejne przedstawienie w niedzielę w samo południe.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku