°C

Przeniesione warsztaty w Międzyrzeczu

fot. Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego
 

Końcem września ubiegłego roku Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego zamierzało odbyć warsztaty na temat historii Żydów na dzisiejszej Ziemi Lubuskiej. Niestety, plany warsztatów pokrzyżowała pandemia.

– Na szczęście pieniądze na ten cel udało się przenieść na rok bieżący. Dlatego warsztaty odbędą się w tym roku z udziałem gości z Polski i Niemiec – mówi Andrzej Kirmiel, dyrektor muzeum.

Warsztatom towarzyszyć będą objazdy cmentarzy żydowskich i synagog w naszym regionie. Andrzej Kirmiel wskazuje, że warsztaty to ważny fragment przypominania historii tych stron, którą to historią nie zajmowano się wiele lat.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku