°C

Mamo! Mammobus!

foto: organizator
 

Lubuski NFZ zaprasza mieszkanki regionu na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi. W ramach akcji „Mamo! Mamo! Mammobus!” mobilne pracownie odwiedzą 16 miejscowości województwa. To m.in Żagań, Kostrzyn nad Odrą, Drezdenko, Szprotawa i Skwierzyna.

– Z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonanego takiego badania w ramach profilaktyki zdrowotnej – mówi rzecznika Lubuskiego Wojewódzkiego Oddziału NFZ Joanna Branicka.

Świadczenia realizują dwa podmioty z Gorzowa i Zielonej Góry. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii trzeba się wcześniej zarejestrować na badanie.

Wykaz miejsc, terminów, godzin wraz z numerami telefonów do rejestracji można znaleźć na stronie internetowej lubuskiego oddziału NFZ.

Mamo! Mammobus! | Radio Zachód

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku