°C

Egzamin przyszłego medyka w Centrum Symulacyjnym

 

Studenci medycyny z Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczęli egzaminy praktyczne w sesji letniej. Są one po raz pierwszy w historii uczelni przeprowadzane w Centrum Symulacji Medycznej w Zielonej Górze. To interaktywny szpital w pigułce, w którym kształcą się przyszli medycy.

Jest tutaj profesjonalna sala operacyjna, porodowa, szpitalny oddział ratunkowy, są także sale, w których sprawdzane są praktyczne umiejętności przyszłego lekarza. Brakuje tylko pacjentów, których zastępują fantomy rejestrujące każdą procedurę i każdy ruch zdającego. Jak mówi szefowa Centrum Agnieszka Żeromska – Michniewicz taka forma egzaminu pozwala obiektywnie ocenić zdającego. Egzamin jest rejestrowany, a zdający jest wcześniej poinformowany, jakimi umiejętnościami musi się wykazać.

Studenci medycyny przed egzaminem ćwiczą w salach wysokiej wierności. Co to oznacza? Poszczególne pomieszczenia są dokładnym odzwierciedleniem sal szpitalnych.

Podczas pierwszego egzaminu praktycznego przeprowadzanego w Centrum Symulacji Medycznych, studenci medycyny musieli wykazać się wiedzą z zakresu medycyny ratunkowej. Jak mówi egzaminator Szymon Michniewicz egzamin ma zweryfikować czy dana osoba opanowała dane umiejętności, czy też nie.

Jak dodaje Szymon Michniewicz, dzięki symulatorom i zaawansowanemu sprzętowi w warunkach kontrolowanych można przećwiczyć nawet najtrudniejsze procedury.

Posłuchaj relacji: 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku