°C

777 lat Sulęcina

fot. UM Sulęcin
 

Sulęcin w tym roku obchodzi 777 rocznicę nadania praw miejskich. Rocznica nie jest okrągła, ale organizatorzy obchodów mówią, że trzy siódemki przyniosą wszystkim mieszkańcom szczęście.

– Tak na dobrą sprawę to świętujemy już od początku roku, a obchody mają przede wszystkim charakter rodzinny – mówi Iwona Walczak, zastępca burmistrza Sulęcina.

W przestrzeni miejskiej pojawią się wystawy o wybitnych kobietach Sulęcina i wybitnych mężczyznach pochodzących z tego miasta. Jest też multimedialna wystawa o dawnym Sulęcinie, jak również konkurs na osobowość miasta, konkurs na piosenkę o mieście czy rywalizacje sportowe.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku