°C

W kalendarzu dziś Dzień Praw Zwierząt

fot. K.Gonera
 

W kartce z kalendarza przypada dziś Dzień Praw Zwierząt. Obchodzony jest w Polsce od 1977 roku. Uchwalona wówczas przez Sejm RP ustawa o ochronie zwierząt mówi o ich poszanowaniu, ochronie i opiece.

Niestety wiele jest przykładów świadczących o bezduszności i braku wrażliwości człowieka. Celem tego święta jest propagowanie wiedzy na temat praw zwierząt i ich sytuacji.

Jak mówi Ewa Rybicka, wolontariuszka stowarzyszenia Zwierzoluby, każdy właściciel zwierzęcia powinien brać za niego odpowiedzialność:

Burmistrz Iłowej, Paweł Lichtański podkreśla, że sam długo przygotowywał rodzinę do decyzji o kupnie psa. – Było to postanowienie przemyślane i odpowiedzialne – dodaje:

– Wielokrotnie jako leśnik napotykałem zranione zwierzęta, które potrzebowały natychmiastowej pomocy – mówi Michał Szczepaniak z nadleśnictwa Lipinki:

W Polsce funkcjonuje ponad 200 schronisk dla zwierząt.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku