°C

Skierka w finale Mistrzostw Europy!

foto: Krystian Machalica
 

Zielonogórzanin Jakub Skierka awansował do finału na 200 metrów stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Europy na Węgrzech. Skierka popłynął w czasie 1:57.08, co dało mu siódmy rezultat.

Wcześniej Skierka awansował do półfinału kończąc eliminacje na 9. miejscu w czasie 1:58.15. W zmaganiach półfinałowych popłynął nieco ponad sekundę szybciej. Rywalizację na 200 metrów stylem grzbietowym wygrał Brytyjczyk Luke Greenbank (czas: 1:54.43), co ciekawe wygrał także eliminacje. Skierka oprócz awansu uzyskał minimum na Igrzyska Olimpijskie. Finał jutro w okolicach godziny 19.12. Występ zielonogórzanina ocenia trener Skierki w klubie TP Zielona, Jacek Miciul:

Z występu i awansu na Igrzyska oczywiście zadowolony jest sam Jakub Skierka, który mówi, że jutro w finale popłynie bez żadnej presji:


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku