°C

Wiadukt do remontu. Jest rządowa dotacja

 

Blisko 6 mln zł trafi z budżetu państwa na remont jednej strony wiaduktu przy ul. Zjednoczenia. Całościowy koszt remontu to 12 mln zł. Oprócz wiaduktu zostaną też wykonane drogi dojazdowe. Drogowe plany inwestycyjne w Zielonej Górze przedstawili politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Kwota prawie sześciu mln zł to kolejny zastrzyk finansowy dla miasta Zielona Góra. – Prace powinny rozpocząć się we wrześniu i potrwają do jesieni 2022 roku – powiedział Jerzy Materna, poseł Prawa i Sprawiedliwości:

Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta zauważył, że remont wiaduktu poprawi układ komunikacyjny w tej części miasta:

Grzegorz Maćkowiak, doradca wojewody lubuskiego ds. samorządu terytorialnego zaapelował do samorządowców o współpracę i sięganie rządowych pieniędzy na inwestycje lokalne:

Przypomnijmy, że wcześniej Zielona Góra otrzymała rządowe środki na budowę obwodnicy południowej i ma zapewnione pieniądze z budżetu państwa na prowadzenie inwestycji budowy obwodnicy zachodniej wraz z mostem w Pomorsku.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku