°C

Cztery skradzione w Belgii mercedesy odzyskali żarscy policjanci

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Cztery skradzione w Belgii mercedesy sprintery o łącznej wartości ponad 800 tys. zł odzyskali policjanci z Żar. Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 24 i 33 lat. Obaj zostali aresztowani – poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Zgodnie z przedstawionymi zarzutami podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku żarskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt”

– powiedział rzecznik.

Dodał, że odzyskanie aut i zatrzymanie podejrzanych było możliwe dzięki szybkiej wymianie informacji z pokrzywdzonym i natychmiastowemu działaniu żarskich policjantów.

Cztery skradzione w Belgii mercedesy odzyskali żarscy policjanci Radio Zachód

16 maja br. policjanci z Żar otrzymali informację, że na terenie ich powiatu mogą znajdować się cztery mercedesy skradzione tego samego dnia w Belgii. Natychmiast rozpoczęli działania.

Najpierw na jednej z posesji funkcjonariusze odnaleźli trzy auta i zatrzymali przy nich 24-latka, a kilka kilometrów dalej – na innej posesji był zaparkowany czwarty ze skradzionych samochodów. Tam został zatrzymany 33-latek.

Odzyskane samochody zostały zwrócone właścicielowi. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żarach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku