°C

Budowa hali rusza pełną parą

fot:E.Kobelak
 

Budowa hali widowiskowo sportowej rusza pełną parą. Dziś w fundamenty przyszłego obiektu wmurowano akt erekcyjny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa lata, w długo oczekiwanej hali, odbędą się pierwsze rozgrywki sportowe. Obiekt przy ulicy Słowiańskiej spełniać będzie przede wszystkim funkcje sportowe. Jednak z powodzeniem będą mogły odbywać się tak także imprezy kulturalno-rozrywkowe, targi, wystawy i kongresy. Widownia pomieści 5 tysięcy widzów w czasie rozgrywek sportowych bądź 6 tysięcy podczas imprez kulturalno-rozrywkowych.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki nie ukrywał, że przygotowania do tej inwestycji nie były łatwe:

– To ważna chwila nie tylko dla środowiska sportowego – mówiła dziś europoseł Elżbieta Rafalska, od początku mocno zaangażowana w realizację tej inwestycji:

Budowa hali to koszt blisko 90 milionów złotych. 22 miliony to dotacja rządowa, tymczasem wojewoda lubuski Władysław Dajczak zapowiedział, że to nie koniec:

6 milionów na budowę hali obiecał przekazać także samorząd województwa. Póki co pieniędzy tych jeszcze nie ma. Dlaczego? To tłumaczył nam dziś wicemarszałek Łukasz Porycki:

-Po wkopaniu aktu mogę odetchnąć z ulgą – mówiła prezes Słowianki Joanna Kasprzak Perka i przyznaje, że spółka czuje ogromny ciężar, by tę inwestycję doprowadzić do końca. Prezes mówiła nam także o tym jak inwestycja zmieni się otoczenie Centrum Sportowo Rehabilitacyjnego Słowianka

Dzisiejszy dzień to kolejny krok do sukcesu jakim będzie pierwszy mecz na nowo wybudowanej hali – mówił wiceprzewodniczący rady miasta z Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Pieńkowski:

Na całość inwestycji składa się strefa wejściowa, hala główna z boiskiem i trybunami, zaplecze sanitarne, gastronomiczne, techniczno magazynowe, sala treningowa, szatnie i garderoby, trybuny loże i zaplecze VIP z salą konferencyjną oraz zaplecze administracyjne.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku