°C

Komentarze po odwołaniu przewodniczącego sejmiku

fot: lubuskie.pl
 

Zdaniem radnego Marka Surmacza z PiS rządząca regionem Platforma Obywatelska zapłaci każdą cenę by utrzymać władzę. To jego komentarz do wczorajszej wymiany przewodniczącego sejmiku województwa.

Surmacz mówi, że było to nerwowe posunięcie Platformy, która ma coraz więcej problemów wewnętrznych.

Marek Surmacz uważa, że sejmikowy klub Bezpartyjnych Samorządowców, który wsparł wczoraj koalicję, okazał się najbardziej upolitycznionym. Gość Radia Zachód przypomina też, że nowy przewodniczący sejmiku Wacław Maciuszonek był wcześniej działaczem Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Zbigniewa Kołodzieja zmiana na stanowisku przewodniczącego sejmiku nie była potrzebna. Przewodniczący klubu PSL w sejmiku liczy jednak, że pozwoli ona na uspokojenie sytuacji politycznej.
Gość Radia Zachód dodał, że nie wszystkie zarzuty pod adresem władz województwa zostały wyjaśnione:

Wczoraj ze stanowiska przewodniczącej sejmiku odwołano Wioletę Haręźlak, której część radnych zarzucała bezpodstawne przerywanie sesji w ostatnich miesiącach. Nowym przewodniczącym został Wacław Maciuszonek z klubu Bezpartyjnych Samorządowców. Na razie nie wiadomo, czy ta decyzja będzie oznaczać formalne poszerzenie sejmikowej koalicji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku