°C

Zmiany podatkowe z Polskiego Ładu już w przyszłym roku

Fot. Unsplash/Leon Dewiwje
 

Rzecznik rządu Piotr Müller wspomniał w jednym z wywiadów, że zaproponowane w Polskim Ładzie zmiany podatkowe mogą wejść w życie już w przyszłym roku. Wszyscy podatnicy indywidualni mają zostać objęci wyższą kwotą wolną od podatku.

Piotr Müller podkreślił, że 18 milionów Polaków skorzysta na proponowanych zmianach, a dla 90 procent podatników zmiany będą korzystne lub neutralne podatkowo.

„Przede wszystkim skupiamy się na tym, aby podnieść kwotę wolną od podatku – tak, aby te osoby, które zarabiały mniej przez bardzo niską kwotę wolną od podatku, zarabiały więcej. Na przykład osoba, która zarabiała trzy tysiące brutto, otrzyma miesięcznie 150 złotych więcej”

– mówił Piotr Müller.

Rzecznik rządu zaapelował również do wszystkich partii w parlamencie o poparcie ustaw związanych z Polskim Ładem, czyli rządowym programem społeczno-gospodarczym na okres postpandemiczny.

Program dotyczy dziesięciu obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Jedną z propozycji jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku