°C

Szczypiorniści AZS-u skończyli dobry sezon

fot. Krystian Machalica
 

7 zwycięstw, 13 porażek, 22 punkty i 7. miejsce. To dorobek piłkarzy ręcznych AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakończonym dla nich sezonie 2020/2021.

Akademicy mecz ostatniej kolejki z Siódemką Miedź Legnica rozegrali awansem 12 marca (przegrali 27-37). Wobec tego ich ostatnim rzeczywistym starciem był sobotni pojedynek z SPR-em Bór Joynext Oborniki Śląskie we własnej hali, wygrany 32-26.

Większość kadry AZS-u w minionym już sezonie stanowili przede wszystkim młodzi studenci, których zadaniem było ogrywanie się na zapleczu Superligi. Ostatecznie akademicy zajęli dobre, siódme miejsce. – To dobry prognostyk przed kolejnym sezonem – mówi trener AZS-u Ireneusz Łuczak.

A przed częścią zespołu, która studiuje na Uniwersytecie Zielonogórskim Akademickie Mistrzostwa Polski, które w czerwcu.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku