°C

ARiMR: ostatni miesiąc na wniosek o dopłaty

Fot. www.armir.gov.pl
 

Już tylko miesiąc został rolnikom na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. W tym roku, ze względu na pandemię, termin składania wniosków został przedłużony do 17 czerwca.

Co ważne, wnioski przyjmowane są tym razem tylko i wyłącznie on-linie, za pośrednictwem formularza e-WniosekPlus. W województwie lubuskim wypełniła go do tej pory zaledwie połowa rolników uprawnionych do korzystania z unijnego wsparcia.

– Pozostali, niemal jak zawsze, czekają z tym do ostatniej chwili – mówi Andrzej Rochmiński, dyrektor lubuskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

Andrzej Rochmiński zaznacza, że wielu rolników nadal ma problem z wypełnieniem wniosku o dopłaty w wersji elektronicznej. Jak mówi, to właśnie z tym najczęściej zwracają się do pracowników powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

W województwie lubuskim z unijnego wsparcia korzysta ok. 19 tys. rolników. Wszyscy, którzy nie zdążą złożyć wniosku on-line do 17 czerwca, będą to mogli zrobić także i po tym terminie, ale wtedy dopłaty zostaną pomniejszone o 1% za każdy dzień zwłoki.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku