°C

MON dofinansuje strzelnice wirtualne i pneumatyczne

fot. Jakub Lesiński
 

Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca samorządy lokalne do otwierania strzelnic pneumatycznych lub wirtualnych. Gminy lub powiaty mogłyby dostać na ten cel od 150 do 200 tys. złotych.

Jak podkreśla podpułkownik Waldemar Krzyżanowski, dofinansowanie przyznawane będzie w ramach programu „Strzelnica w powiecie”.

– Po strzelnicach tradycyjnych stawiamy teraz na te mniejsze, pneumatyczne i wirtualne, z których mogliby korzystać np. uczniowie klas mundurowych – dodaje Krzyżanowski:

Zdaniem podpułkownika Waldemara Krzyżanowskiego, kolejne edycja konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej cieszyć się będzie większym zainteresowaniem ze strony samorządów lokalnych.

Jak mówi, gminom czy powiatom łatwiej bowiem zainwestować niewielkie strzelnice pneumatyczne lub wirtualne:

Pomysł dofinansowywania strzelnic pneumatycznych lub wirtualnych chwali Anna Król, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu. Jak zaznacza, byłoby to spore ułatwienie dla klas mundurowych – nie tylko w jej szkole:

Dodajmy, że nabór do kolejnej edycji konkursu „Strzelnica w powiecie” potrwa do 20 maja. Więcej informacji na ten temat na stronie www.mon.gov.pl


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku