°C

Centrum Nauki Kopernik otwiera lokalne SOW-y

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza lubuskie gminy do współtworzenia Stref Odkrywania Wyobraźni i Aktywności.

SOWY, czyli mini-centra nauki, mogą powstać w miejscowościach do 150 tys. mieszkańców.

– My dajemy eksponaty, wyposażenie, scenariusze wystaw i cały know-how, a gmina powinna zapewnić budynek lub pomieszczenia, w których mieścić się będzie taka SOWA – mówi Katarzyna Nowicka, rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik:

Projekt SOWA Centrum Nauki Kopernik chwali Krystyna Walińska, kierowniczka Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze.

Jej zdaniem, Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności z pewnością cieszyć się będą zainteresowaniem ze strony mieszkańców małych miejscowości.

– Widzimy to wyraźnie w naszym centrum, do którego przyjeżdża bardzo wielu gości spoza Zielonej Góry – podkreśla Walińska:

Dodajmy, że projekt SOWA realizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zakłada on, że do 2032 roku w całej Polsce powstaną 32 takie mini-centra nauki. Pierwsze dwa zostaną otwarte jeszcze w tym roku w Raciborzu i Piotrkowie Trybunalskim – nabór kolejnych gmin potrwa do 24 czerwca.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku