°C

Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej!

Fot. Pixabay
 

Już jutro, po ponad półrocznej przewie, uczniowie wracają do szkół. W większości placówek nauka odbywać się będzie hybrydowo, według harmonogramu opracowanego przez dyrekcję szkół.

– Mimo tego cieszymy się, że w końcu będziemy mogli się spotkać i uczyć razem w szkole, a nie tylko zdalnie, przed ekranem laptopa lub komputera – mówi Sara Jas z Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie:

Z powrotu uczniów w szkolne mury cieszy się także dyrektorka sulechowskiego liceum Beata Leśniak:

Dyrekcja liceum w Sulechowie zapowiada, że w pierwszych tygodniach po powrocie uczniów do szkół nie będą oni odpytywani, a nauczyciele nie będą robić kartkówek czy sprawdzianów.

– Zależy nam bardziej na odbudowywaniu relacji oraz ponownym polubieniu szkoły i siebie nawzajem – podkreśla Beata Leśniak:

Na odbudowywanie relacji w pierwszych dniach po powrocie w szkolne mury stawia też lubuska kurator oświaty Ewa Rawa.

Jak zaznacza, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele powinni zrobić wszystko, aby uczniowie mogli spokojnie i łagodnie wrócić do nauki w trybie stacjonarnym:

Przypomnijmy, że powrót uczniów do nauki stacjonarnej zapowiedział pod kwietnia minister edukacji i szkolnictwa wyższego. W związku z systematycznym spadkiem zachorowań na koronawirusa od 4 maja do szkół wrócili uczniowie klas I – III, a od jutra wrócą uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku