°C

Jak traktowane są rowery miejskie?

Fot. M.Poniedziałek
 

40 stacji i 400 rowerów - jak traktowane są miejskie rowery przez użytkowników?

Zniszczone hamulce, siodełka i szprychy – to jedne z najczęstszych szkód, które wyrządzane są zielonogórskim rowerom miejskim. Zdaniem mieszkańców są one często są dewastowane i pozostawiane poza stacjami:

Jak się jednak okazuje rowery miejskie w Zielonej Górze, nie są traktowane gorzej niż w innych miastach. Nie odbiegamy liczbą dewastacji od innych miast, w których można wypożyczyć rower miejski – mówi Cezary Dudek, rzecznik firmy Nextbike, która operuje rowerami.

O zniszczeniach można poinformować bezpośrednio w aplikacji, którą wypożyczyliśmy rower, bądź dzwoniąc na infolinie podaną na każdej stacji.
Rowery miejski w Zielonej Górze funkcjonuje od 2018 roku.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku