°C

Jeden wieczór, trzy muzea

fot:E.Kobelak
 

W Muzeum Lubuskim w Gorzowie trwa Noc Muzeów. Muzealnicy czekają na gorzowian w trzech lokalizacjach: w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ulicy Warszawskiej, w Spichlerzu przy Fabrycznej i Muzeum Grodu Santok w Santoku. Wszystkie placówki można zwiedzać jeszcze do godziny 23.00.

– W muzeum przy ulicy Warszawskiej, w odświeżonej sali Malarstwa Polskiego, mieszkańcy mogą zobaczyć wyjątkowy, wielokrotnie nagradzany obraz, namalowany przez ucznia Matejki – mówi Michał Jarosiński, konserwator dzieł sztuki:

Tym którzy zagościli dziś w muzeum przy ulicy Warszawskiej czas umilali dodatkowo muzycy Filharmonii Gorzowskiej.
W Spichlerzu na odwiedzających czekała m.in wystawa „PRL oczami Waldemara Kućki” i wystawa „Fotograficzne inspiracje z dawnych widokówek”. Mówi Lech Dominik, kierownik filii Spichlerz:

Z kolei Muzeum Grodu Santok pozwoliło zwiedzającym, przenieść się w czasie do początków państwa polskiego. Mówi Małgorzata Pytlak, kierownik Muzeum Grodu Santok:

Mieszkańcy odwiedzający dziś muzealne filie byli pod dużym wrażeniem, zarówno wystaw jak i przygotowanych specjalnie na dzisiejszy wieczór atrakcji towarzyszących:

Bardzo cieszymy się, że nasze muzeum znów odwiedzają mieszkańcy – mówiła dyrektor Ewa Pawlak:

Zwiedzanie wszystkich muzealnych filii dziś jest bezpłatne. Kolejna taka okazja za rok.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku