°C

Czy święta Jadwiga Śląska zostanie patronką Krosna Odrzańskiego?

fot. Parafia p.w. świętej Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim
 

Czy święta Jadwiga Śląska zostanie patronką Krosna Odrzańskiego? Ta bawarska księżna, żona Henryka Brodatego, zasługi dla Śląska, w tym dla Krosna Odrzańskiego ma niewątpliwe. To właśnie na tutejszym zamku mieszkała, chroniąc się przed najazdem Tatarów w 1241 roku.

– Uważamy, że ta budująca klasztory i szpitale księżna zasługuje na to, być patronką naszego miasta – mówi Tomasz Miechowicz, były radny, dziś dyrektor Centrum Kultury Zamek w Krośnie Odrzańskim

Teraz decyzja radnych trafi do kurii diecezjalnej. To tam zapadnie decyzja, czy święta Jadwiga Śląska zostanie patronką Krosna Odrzańskiego. Rozpatrywanie wniosku może potrwać kilka miesięcy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku