°C

Porzućmy plastikowe rurki

fot. ZZO Marszów
 

Produkujemy coraz więcej śmieci. W myśl idei gospodarki o obiegu zamkniętym i ideologii "zero waste" jedyną drogą zagospodarowania zużytego plastiku powinien być recykling. Niestety, brak jest dostatecznych mocy przerobowych instalacji oraz technologii recyklingowych zdolnych przetwarzać coraz bardziej skomplikowane, wielomateriałowe opakowania.

– Unia Europejska nakazuje jednak rezygnację z wykorzystywania plastiku w niektórych, prostych sytuacjach. Wskazuje też terminy do kiedy musimy to zrobić – informuje Joanna Blinow z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie koło Żagania.

A celem jest obieg zamknięty tworzyw sztucznych, czyli ich wytwarzanie z recyklingu plastiku już wytworzonego. Ma to zapobiec nadmiarowi produkcji szkodliwego dla środowiska tworzywa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku