°C

Emerytura do 2,5 tys. zł będzie zwolniona z podatku

fot. PIxabay
 

Praca dla emerytów bez podatku i zwolnienie z podatku emerytury do 2 500 złotych - takie zmiany w polityce senioralnej zapowiada PiS w Polskim Ładzie. W Warszawie trwa konwencja programowa, na której rządząca partia prezentuje nowy program społeczno-gospodarczy.

Premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając nowy program, podkreślił, że zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych poprawi los emerytów. Wskazał, że dzięki podniesieniu kwoty wolnej, emerytura do 2 500 zł będzie zwolniona z podatku. Premier zwrócił uwagę, że na tej zmianie skorzysta prawie dwie trzecie wszystkich emerytów w Polsce. Zaznaczył, że dzięki zwolnieniu z podatku rocznie w portfelach emerytów zostanie około dwa tysiące złotych netto.

Szef rządu zapowiedział zachęty dla emerytów, aby pracowali dalej, mimo uzyskania praw emerytalnych. Emeryci, którzy pozostaną na rynku pracy, nie będą płacić podatku dochodowego. Jak zaznaczył premier, dzięki temu rozwiązaniu będą mogli budować wyższy kapitał emerytalny.

„Dzięki temu ich emerytura w przyszłości będzie zasadniczo wyższa, w niektórych przypadkach nawet podwojona”

– dodał.

Premier Morawiecki podkreślił, że seniorzy zasłużyli, aby skorzystać z owoców wzrostu gospodarczego w Polsce.

„Mało kto zasłużył na to tak, jak nasze mamy i babcie, nasi ojcowie i dziadkowie, którzy całe życie ciężko pracowali”

– dodał.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku