°C

Święto kwitnącej azalii w Iłowej

fot. K.Gonera
 

W Iłowej rusza święto kwitnących azalii. Coroczne wydarzenie przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale i wielu turystów z kraju, a nawet Europy.

Organizatorzy liczą na większą frekwencję niż w zeszłym roku, bowiem od dziś łagodzone są pandemiczne obostrzenia dotyczące imprez na świeżym powietrzu.

Iłowska szkółka ozdobnych krzewów zainspirowana tradycjami ogrodniczymi dawnych właścicieli miasta, stworzyła ogród pokazowy bogaty w kolekcję rododendronów i azalii.

– Jest to świetna okazja aby pospacerować i pooglądać te przepiękne krzewy w pełnym kwitnieniu – mówi Marcin Barabasz, kierownik gospodarstwa w Iłowej:

Jak mówi sekretarz magistratu w Iłowej, Aldona Slipaczek – Jurek, wiele pięknych okazów można napotkać także na terenach Parku Dworskiego:

Święto kwitnących azalii potrwa do 30 maja.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku