°C

Polski Ład: mieszkalnictwo, inwestycje i wsparcie demografii

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

🟥 Emerytura do 2,5 tys. zł bez podatku, kwestia mieszkalnictwa i wielki program inwestycyjny – to niektóre z wymienionych przez premiera Mateusza Morawieckiego filarów Polskiego Ładu.

Morawiecki wskazał, że trzecim filarem Polskiego Ładu jest „emerytura do 2,5 tys. zł bez podatku – lepsze życie dla naszych seniorów”.

Czwarty filar dotyczy tematyki mieszkaniowej. „To bolączka, z którą nie poradziły sobie rządy do tej pory i którą my będziemy mieli odwagę w bardzo śmiały sposób zaadresować” – powiedział.

Piąty punkt to – jak wskazał Morawiecki – „wielki program inwestycyjny”.

Polski Ład: działania prodemograficzne

Aby wesprzeć młodych rodziców wprowadzimy rodzinny kapitał opiekuńczy -12 tysięcy złotych dla każdej rodziny na drugie, trzecie i kolejne dzieci do wykorzystania między 12 a 36 miesiącem życia dziecka – mówił prezentując Polski Ład premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział działania, „które mają wesprzeć liczebnie naród polski”.

„Zdecydowaliśmy się wesprzeć rodziców w tym pierwszym okresie po urodzeniu dziecka. Pierwsze trzy lata to okres, w którym ci rodzice, zwykle młodzi, potrzebują najwięcej wsparcia w obszarze mieszkania, w obszarze pracy, ale też wsparcia finansowego. Dlatego oprócz 500 plus i 300 plus dajemy kolejny komponent w naszej polityce, koncentrujący się na małych dzieciach; to rodzinny kapitał opiekuńczy, to 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny na drugie, trzecie i kolejne dzieci do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia dziecka”

– mówił Mateusz Morawiecki.

„Wierzymy, że rodzice najlepiej wiedzą, czy wykorzystać te środki na żłobek, na zatrudnienie niani, albo na jakiś inny ważny cel, który pomoże zbudować większą rodzinę i pozwoli zbudować większa Polskę, bo rodzina jest w sercu naszego programu”

– dodał.

Zaznaczył, że „to polskie rodziny, mama i tato, dzieci, starsi, rodzeństwo, oni muszą wiedzieć, że nasz program jest dla nich”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku