°C

Zastal przegrywa z Unicsem i kończy sezon. Paki Tabaka już nie zobaczymy…

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali po raz drugi z Unicsem Kazań w ćwierćfinale ligi VTB 79-90. To oznacza, że Zastal odpadł z rozgrywek, a Unics awansował do półfinału. To też oznacza, że Zastal w ogóle zakończył ten sezon i był to ostatni mecz tej drużyny w tym składzie pod wodzą Żana Tabaka. Chorwat odchodzi z klubu, odchodzi też większość zawodników, którym kończą się kontrakty.

To był 73 mecz Zastalu w tym sezonie i widać było już w I kwarcie, że paka Tabaka oddycha rękawami, ale – co godne podziwu – walczyła!!! 

Zaczęło się wprawdzie od 2-7, ale potem zryw 8-2, wsad Brembleya, trójka tego zawodnika oraz Richarda i Zastal prowadził 10-9. Do końca oba zespoły szły łeb w łeb, a po 10 minutach było 25-24 dla Zastalu.

II kwarta i Zastal nadal walczy z 3 drużyną sezonu zasadniczego jak równy z równym. Koszarek wyprowadza drużynę na 33-29, ale w końcówce mamy kilka błędów Zastalu Unics robi serię 1-1 i wychodzi na prowadzenie 39-34. W samej końcówce trójkę z trudnej pozycji trafia Bowlin dla Zastalu i pierwszej połowie wicemistrzowie Polski przegrywają tylko 37-39.

Zastalowcy źle jednak weszli w II połowę – na dzień dobry pudła, strata, a za to White i Holland trafiają za trzy, Brown zalicza wsad i Unics ucieka na 47-37 w 23 minucie. 

Zastal zszedł jeszcze w 24 minucie na 36 -52 po trójce Koszarka i punktach Brembleya, ale potem Unics znów dominował i w 28 minucie po trójce White’a miał 13 punktów przewagi, prowadził 64-51. Potem odskoczył nawet na 15, ale kwartę trójką zamknął trójką Brembley, a po 30 minutach było 66-56 dla gości z Kazania. 

Początek ostatniej kwarty był kopią tego, co działo się w trzeciej – na dzień dobry seria Unicsu 7-0 i prowadzenie Rosjan 73-56. Do końca było 8 minut i wydawało się, że Zastal jest złamany.

Jeszcze jednak walczył. Seria 7-0 teraz i za chwilę 63-73. Unics jednak trójkami zlikwidował opór Zastalu – Jamar Smith i White pozbawili ludzi Żana Tabaka szans. Na 4 minuty przed końcem prowadził Unics 81-66 i dowiózł wygraną do końca, a wygrał w hali CRS 90-79.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku