°C

Aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej dla Indii

Fot. PAP/EPA/Divyakant Solanki
 

Polska Misja Medyczna rozpoczęła aukcję charytatywną na rzecz chorych na koronawirusa w Indiach. Na profilu Misji Medycznej na portalu aukcyjnym Allegro można kupić fotografie cenionych polskich fotografików.

„Zbiórka pozwoli na dostarczenie do Indii potrzebnego sprzętu medycznego” – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej. Misja zakupiła już osiem koncentratorów tlenu, a dzięki aukcji charytatywnej można dokupić jeszcze sześć takich maszyn. „Każdy z tych koncentratorów uratuje życie co najmniej kilkuset osób” – powiedziała Małgorzata Olasińska-Chart i zaznaczyła, że solidarna pomoc Polski dla tak poszkodowanego przez pandemię kraju jest niezwykle ważna.

Małgorzata Olasińska-Chart podkreśla, że walka z pandemią w warunkach panujących w Indiach jest szczególnie trudna. Najgorsza sytuacja panuje w regionach wiejskich, gdzie brakuje miejsc w szpitalach, dostępu do respiratorów i tlenu, a ze względu na przeludnienie nie można się izolować.

Na aukcjach można kupić zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego, Grzegorza Wełnickiego, Wojciecha Grzędzińskiego, Grażyny Makary, Anity Andrzejewskiej czy Macieja Dakowicza. Każda fotografia kosztuje 100 złotych i jest opatrzona pieczątką tej charytatywnej akcji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku