°C

W woj. lubuskim pacjenci zajmują 300 łóżek z 1352 dla chorych na COVID-19

Fot. Pexels
 

W lubuskich szpitalach dla chorych na COVID-19 są przygotowane 1352 łóżka. W piątek 300 z nich było zajętych. Na 158 łóżek z respiratorami pacjentów leczono na 46 – poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

„Do końca maja uwolnionych zostanie łącznie 425 łóżek covidowych. Od 15 maja, tj. od najbliższej soboty szpital w Słubicach przestanie pełnić rolę placówki covidowej” – zapowiedział Zieleński.

W Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze przebywa 38 pacjentów chorujących na COVID-19, w tym 10 na łóżkach z respiratorami.

Chorzy na COVID-19 są również leczeni w innych lubuskich szpitalach wyznaczonych przez wojewodę do walki z pandemią, m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Drezdenku, Kostrzynie nad Odrą, Torzymiu, Żaganiu, Żarach i Świebodzinie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o potwierdzeniu w woj. lubuskim 67 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło osiem osób, w tym jedna na COVID-19 i siedem mających choroby współistniejące.

Z najnowszych danych wynika, że w województwie przeciw COVID-19 zaszczepiono ok. 402 tys. osób. Drugą dawkę preparatu przyjęło ok. 108 tys.

„Co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ok. 56 proc. Lubuszan powyżej 18. roku życia” – dodał Zieleński.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku