°C

Pierwszy dzień PŚ: Głazunow (prawie) pewny igrzysk, Puławska w półfinale, Korsak zakończył rywalizację

screen Planet Canoe
 

Po zakończeniu kwalifikacji olimpijskich, w węgierskim Szeged rozpoczęły się zawody kajakarskiego Pucharu Świata.

Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów wraz z Tomaszem Barniakiem z AZS AWF Poznań zajęli w przedbiegu C2 na 1000 metrów 3. miejsce i awansowali do półfinału. A ponieważ w innym przedbiegu fatalnie spisali się Aleksander Kitewski i Norman Zeula, zajmując ostatnie miejsce i odpadając z rywalizacji to gorzowanin jest już niemal pewny wyjazdu na igrzyska.  Wystarczy, że wraz z Barniakiem ukończą półfinał – przypomnijmy bowiem, że osada C2 na 1000 wywalczyła już kwalifikację dla kraju na ostatnich mistrzostwach świata a podczas Pucharu Świata odbywa się wewnętrzna rywalizacja reprezentantów Polski.

W K1 na 500 metrów 3. miejsce i awans do półfinału zanotowała klubowa koleżanka Głazunowa Anna Puławska a w K2 na 1000 wspomniana dwójka Korsak-Rosolski zajęła ostatnie miejsce i odpadła z rywalizacji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku