°C

Zbąszynek korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych

Fot.: A. Steciąg
 

W Zbąszynku otwarto dziś oficjalnie kolejny wyremontowany odcinek ul. Zachodniej. To tzw. wewnętrzna obwodnica miasta, która przebiega tuż przy nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych.

Jak zaznacza burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, to drugi etap przebudowy tej ulicy, która – dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych – zmienia się nie do poznania:

Mieszkańcy osiedla przy ul. Zachodniej cieszą się, że władze Zbąszynka zdobyły pieniądze na przebudowę tej ulicy i w końcu mogą korzystać z porządnej drogi dojazdowej do swoich domów:

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak przypomina, że na pierwszy i drugi etap przebudowy ul. Zachodniej władze Zbąszynka dostały już z Funduszu Dróg Samorządowych ponad 1,2 mln złotych dofinansowania. Jak mówi, bez tych pieniędzy nie udałoby się zrealizować tej inwestycji:

Dodajmy, że władze Zbąszynka złożyły już wniosek o dofinansowanie trzeciego etapu przebudowy ul. Zachodniej. W planach jest także zdobycie pieniędzy na etap czwarty, który zakończy budowę wewnętrznej obwodnicy miasta.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku